/>

Sonose ostujuht: iga kõlari, soundbari ja võimendi selgitus

Tutuvustame Sulle kõiki tooteid, mida Sonos praegu toodab. Sealhulgas uhiuus Sub Mini.

Põhimõtteliselt leiutas Sonos koduheli mitme ruumi kategooria, alustades tarkvaraettevõttena 2000. aastate alguses, enne kui integreeris mõni aasta hiljem oma Wi-Fi-toega tarkvara kõlaritesse. Selle esimene võimendi (millest sai Connect:Amp ) ja sellele järgnevad kõlarid olid suurepärased, kuid Sonose tõeline ilu seisneb selle helitoodete ökosüsteemis, mis muudavad muusika kuulamise kodus tõeliselt lihtsaks.

Sonose võlu seisneb võimaluses ühendada kokku suvaline arv Sonose kõlareid, eeldusel, et need kõik on ühendatud samasse WiFi-võrku ja mängivad kõik sünkroonis kogu majas. Teise võimalusena võivad nad kõik soovi korral mängida erinevaid lugusid. Ja seda kõike juhitakse nutitelefoni rakenduse kaudu.

Imitatsioon on meelituse parim vorm, nii et aastate jooksul on paljud ettevõtted püüdnud Sonost oma mängus võita. Kasutusele on võetud uued traadita protokollid, nagu DTS Play-Fi, Google'i Chromecast, Bluesound ja Apple AirPlay, mis jäljendavad Sonose tegevust. Mõnel suurettevõttel, eriti Google'il ja Bosel, on ka oma mitmetoaliste kõlarite sari.

Selle surve all on Sonos kasutusele võtnud väiksemad ja taskukohasemad kõlarid, nagu Sonos ONE, mis annab rohkematele inimestele juurdepääsu Sonosele. Uue juhtimise all – pärast kümmet aastat ametisolekut astus tegevjuht John MacFarlane 2017. aastal tagasi ja andis ohjad üle Patrick Spence’ile – ettevõte tegeleb nüüd nutikõlarite tootmisega, mis töötavad koos Amazoni Alexa ja Google Assistantiga.

2023. aastal on Sonose leivanumber endiselt mitme ruumi heli, kuid kogu selle ökosüsteemi ulatus on rohkelt laienenud. Sonose soundbaride (nagu ka kõlarid) on aidanud sellel kodukinosüsteemi sisse põimida, nii et nüüd saad integreerida oma teleri Sonose suuremasse helisüsteemi. Selle ühendatud vastuvõtjad ja võimendid on aidanud Sonosel saada lahenduseks inimestele, kellel on juba mõni süsteemi osa, näiteks vana ressiiver või passiivsed kõlarid – mis on enamus inimestel – ja kes ei taha uuesti otsast alustada. Ja nüüd on Sonosel isegi mitu kaasaskantavat kõlarit.

Lõpptulemus: Sonos on endiselt parim juhtmevaba koduheli ökosüsteem ja Sonos on seda igas mõttes väärt.

Sonos One

Sonose valiku selgroog One on väikseim ja soodsaim traditsiooniline kõlar, mida Sonose pakub. Nutikas kõlar, mida saab integreerida kas Amazoni Alexa või Google Assistantiga, sellel on rida mikrofone ja see on integreeritud Amazoni Alexa hääleassistendiga. Teine suur uuendus on see, et One toetab AirPlay 2.

Sonos värskendas oma One kõlarit 2019. aasta alguses; ostlemisel näete nii Sonos One'i "Gen 2" kui ka Sonos One "Gen 1" kõlareid. Erinevus seisneb selles, et Gen 2 kõlaritel on Bluetooth Low Energy (BLE). Sonos muutis uued mudelid just tulevikuks valmis, kuid need kõlavad ja töötavad samamoodi nagu eelkäijad. Sonos on lõpetanud "Gen 1" mudelite tootmise ja kui otsite seda, siis teadke, et neid on pea võimatu leida.

Kõlarid: üks keskkõlar, üks tweeter
Võimendi : kaks D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet, Amazon Alexa, AirPlay 2

Sonos One SL

One SL on Sonos One kõlar, kuid ilma sisseehitatud mikrofonita, mis tähendab, et see ei saa töötada nutikõlarina. One SL on 20 eurot odavam kui One kõlar ja see on saadaval kas valge või mustana.

Kõlarid: üks keskkõlar, üks tweeter
Võimendi : kaks D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, AirPlay 2, Ethernet

Sonos Five

2020. aastal välja antud Five on Sonose valiku kõige ajakohasemad suured kõlarid. Nagu One, kuid valjem ja parem, on Five'il line-in, et saaksite selle kiiresti integreeritud plaadimängijaga ühendada . Ja saate siiski siduda kaks Five'i ja asetada need vertikaalselt, mis seejärel määrab need parem- ja vasakkanaliks suurepärase stereoheli jaoks. Sonos Five on saadaval mattvalge ja mattmustana, kuid seekord on valgel Five'il ka valge iluvõre – nii et kõik on valge.

Uued Sonos Five kõlarid maksavad 599 eurot, mis on täpselt sama palju kui Play:5, mida see asendab.

Kõlarid: kolm keskmist bassikõlarit, kolm tweeterit
Võimendi : kuus D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet, 3,5 mm heli sisend, AirPlay 2

Sonos Roam

Sonos Roam on ettevõtte väikseim ja kaasaskantavaim kõlar. Sellel on nii Bluetooth- kui ka Wi-Fi-ühendus, nii et saad seda kasutada kaasaskantava Bluetooth-kõlarina või integreerida suuremasse Sonose mitmetoalisesse süsteemi. Sellel on automaatne Trueplay nii Bluetoothi ​​kui ka Wi-Fi kaudu voogesituse korral. Sonos ühendas Roami sees olevad Wi-Fi ja Bluetoothi ​​antennid, mis annab sellele mõned Sonose liinis ebatavalised võimalused. Näiteks võimaldab see ühendada Bluetooth-plaadimängija oma Sonose süsteemiga . Lisaks on Roamil IP67 reiting, mis muudab selle pisut vastupidavamaks ja veekindlamaks kui Move .

Kõlarid: üks tweeter, üks keskmine bassikõlar
Võimendi : kaks H-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2

Sonos Roam SL

2022. aasta märtsis välja antud Roam SL on mikrofonivaba versioon Roamist (ülal) ja see sisaldab mõningaid kompromisse. See ei kuule sinu Alexa või Google Assistanti häälkäsklusi. See ei toeta automaatset Trueplay-mängimist, seega ei optimeeri see oma heli vastavalt ruumile, milles see asub. Samuti ei toeta see funktsiooni Sound Swap - mis võimaldab kiiresti ja hõlpsalt muusikat Roam kõlarist (kuid mitte Roam SL) edastada lähimasse Sonose kõlarisse ilma muusikat peatamata. Peale selle on Roam SL täpselt sama, mis Roam. Ja see on 20 eurot odavam.

Külarid: üks tweeter, üks keskmine bassikõlar
Võimendi : kaks H-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2

Sonos Move

Move on Sonose esimene kaasaskantav kõlar ja sellel on nii sisseehitatud Wi-Fi kui ka Bluetooth. Kui see on ühendatud Wi-Fi-ga, töötab see peaaegu täpselt nagu Sonos One: see võib mängida Sonose mitmetoalises süsteemis ja vastata kas Alexa või Google Assistanti häälkäsklustele. (Üks erinevus seisneb selles, et Move'i ei saa määrata kodukinosüsteemi tagumise kanali kõlariks). Selle tagaküljel asuv nupp muudab Sonose Move`i kaasaskantavasse Bluetoothi ​​režiimi, nii et saad kõlari kaasa võtta – see on kukkumiskindel ja IP56 reitinguga – kõikjale väljaspool kodu. Erinevalt kõigist teistest Sonose kõlaritest on Move'il automaatne Trueplay, mis tähendab, et see optimeerib oma heli automaatselt vastavalt ruumile, milles see asub.

Kõlarid: üks allapoole suunatud tweeter, üks keskmine bassikõlar
Võimendi : kaks D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, AirPlay 2

Sonos Ray

2022. aastal välja antud Sonos Ray on ettevõtte uusim, väikseim ja soodsaim soundbar – ja ainus, mis ei toeta Dolby Atmost. Erinevalt Arc ja Beamist (Gen 2) ei ole Ray-l sisseehitatud mikrofone ja see ei saa toimida nutikõlarina (häälkäsklusi "Hey Alexa" või "Hey Google" ei toetata). Samuti ühendub see sinu teleriga optilise mitte HDMI kaabli kaudu, mis tähendab, et see sobib paremini väiksemate ja vanemate telerite jaoks. Hea uudis on see, et see kõlab oma suuruse kohta endiselt suurepäraselt ja seda saab integreerida suuremasse Sonose mitmetoalisesse süsteemi või kodukinosüsteemi.

Kõlarid: kaks tweeterit, kaks ülitõhusat kesksageduskõlarit
Võimendi : neli D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet, optiline, AirPlay 2

Sonos Beam

Sonos kuulutas välja oma kompaktse soundbari teise põlvkonna 2021. aasta septembris ja see on suur uuendus võrreldes algse Beamiga, kuna see toetab Dolby Atmost. Sellel puuduvad ülespoole suunatud kõlarid (nagu Arc), kuid see suudab luua virtuaalseid kõrguskanaleid ja pakkuda kaasahaaravamat kogemust tänu täiustatud protsessorile (mis on 40 protsenti kiirem kui algse Beami CPU). Sonos andis uuele Beamile eARC-ühenduse (ARC asemel) ja uue polükarbonaadist iluvõre (kanga asemel), kuid peale selle näeb uus Beam välja põhimõtteliselt identne ja eelkäijaga samade võimalustega. Sonos muutis selle ka 50 eurot kallimaks.

Kõlarid: üks tweeter, neli täissageduslikku bassikõlarit, kolm passiivset radiaatorit
Võimendi : viis D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet, optiline, HDMI eARC, AirPlay 2, Amazon Alexa ja Google Assistant

Sonos Arc

2020. aasta keskel välja antud Arc on Sonose esmaklassiline Dolby Atmos soundbar, mis asendab 8-aastase Playbari ja 3-aastase Playbase'i (mille mõlema tootmist Sonos ei jätka). Sellel on kokku 11 suure jõudlusega kõlarit, millest kaks on ülespoole suunatud, et võimaldada kõrgeid vertikaalseid kanaleid Dolby Atmose jaoks. See toetab ka Sonose Trueplay häälestustehnoloogiat ja suudab oma heli automaatselt reguleerida vastavalt kodukino seadistusele ja esitatavale helile, olgu see siis stereo, Dolby Digital 5.1 või Dolby Atmos heli. Arv`il on 270-kraadine ümar plastikvõre ja see on kas mattmust või mattvalge. Seda saab asetada seisva teleri ette või seinale kinnitada. Sonos`el on spetsiaalse seinakinnitus (79 eurot), mis kasutab magnetandureid, et saada teada, kas see on paigaldatud või mitte. Sellel on üks HDMI eARC või ARC ühendus, nii et seadistamine on ülilihtne. See on ka nutikõlar, nagu Beam, nii et saad seda Amazon Alexa või Google Assistanti abil oma häälega juhtida. See toetab ka AirPlay 2.

Kõlarid: kolm siidist kupliga tweeterit, kaheksa elliptilist bassikõlarit
Võimendi : 11 D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet, optiline, HDMI eARC, AirPlay 2, Amazon Alexa ja Google Assistant

Sonos PORT

Port on üks kahest Sonose vidinast, mis on loodud mitte-Sonose seadmete ühendamiseks Sonose süsteemiga . See toimib, ühendades sinu olemasoleva stereo või ressiiveriga ja muutes sinu mitte-Sonose helisüsteemi selliseks, mis töötab täpselt samamoodi nagu teised Sonose tooted, kuid Port lisab mõned suured asjad. Esiteks toetab see AirPlay 2. Teiseks on sellel 12-voldine lüliti, mis võimaldab Port`il Sonose rakenduse kaudu signaali korral ühendatud vastuvõtja automaatselt sisse lülitada. Ja kolmandaks, see on mattmust ja tundub, et see sulandub sinu teiste stereokomponentidega. Sonos Port maksab 449 eurot ja see ilmus 2020. aasta alguses.

Kõlarid: -
Võimendi: -
Ühenduvus: Wi-Fi, AirPlay 2, Ethernet (x2), Line-in (RCA), Line-out (RCA), digital out

Sonos Sub

Sub on ettevõtte suurim juhtmevaba bassikõlar. Sub ühendub juhtmevabalt mis tahes Sonose kõlari, soundbari või Sonose võimendiga ning see võib olla osa mitmetoalisest või kodukinosüsteemist ning nagu ka teised Sonose kõlarid, ei ühendu sub ka mitte-Sonose kõlaritega, kui sul pole Sonose enda võimendit (vt allpool). Sonos Sub-i tõeline ilu seisneb selles, et seda on väga lihtne seadistada ja see parandab kõiki Sonose süsteeme; Samuti saad Sonose rakendusega bassi taset peenhäälestada. Kui on miinuseid, on see, et sub on üsna kallis ja suur.

Kõlarid: kaks bassikõlarit
Võimendi : kaks D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet

Sonos Sub Mini

Sub Mini on sisuliselt praeguse Sub`i väiksem ja soodsam versioon . See kaalub 6,35kg, võrreldes Sub`i 13,5kg, kuid see töötab samamoodi: kahe bassikõlariga. Sub Miniga on veel mõned erinevused. Sellel on silindriline kuju ja seda tuleb püstitada (sa ei saa seda külili toetada nagu Sub). Sellel on pigem suletud kui teisaldatav disain. Ja soundbariga saad siduda ainult ühe Sub Mini, samas kui Arc saad kasutada kahte Sub Minit. Sonos soovitab Sub Mini siduda Ray või Beam (Gen 2) soundbaridega või One paariga.

Kõlarid: kaks bassikõlarit
Võimendi : kaks D-klassi digitaalset võimendit
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet

Sonos AMP

Võimendi töötab nagu Sonos Port, välja arvatud see, et see on ka HDMI ARC-pordiga võimendi. See võimaldab sul ühendada oma passiivsed kõlarid Sonose süsteemi või teleriga, nagu Sonos Beam. See tähendab, et kui sul on teisi Sonose kõlareid, saad nende kaudu oma teleri heli esitada ilma Sonose soundbari kasutamata.

Võimendi : D-klassi digitaalne võimendi (125 vatti kanali kohta 8 oomi juures)
Ühenduvus: Wi-Fi, Ethernet, analoog (RCA), digitaalne (optiline ja koaksiaalne)

Sonos Boost

Boost võib olla kõige valesti mõistetud toode, mida Sonos müüb. (Ja võib-olla on see kõige olulisem.) See ühendub otse sinu kodu ruuteriga ja loob oma Wi-Fi võrgu, nagu Google Wi-Fi, kuid selle uus traadita võrk töötab ainult Sonose kõlaritega – ja see eelistab helikvaliteeti kõigele muule. Kui sul on suur kodu halva WiFi kattuvusega või soovid lihtsalt veenduda, et sinu Sonos mängib suurima võimaliku eraldusvõimega, on see 119 eurone vidin, millesse peaksid investeerima.

Ühenduvus: Ethernet

Sonos Architectural by Sonance

Inimesed on pikka aega kasutanud Sonose juhtmevabasid võimendeid heli voogesitamiseks oma vanadesse kõlaritesse. Täpsemalt kasutasid nad neid muusika voogesitamiseks kõlaritesse, mis olid nende kodudesse sisse ehitatud, kas lakke või seina. Nüüd, 2019. aasta alguses, on mitte-Sonose kõlarid, mis on spetsiaalselt loodud võimendiga töötamiseks. Sonos teatas partnerlusest Sonance'iga , maineka helifirmaga, mis on tuntud oma seina- ja laesiseste kõlarite poolest, ning nüüd saate kaunistada oma kodu "nähtamatute" kõlaritega, mis töötavad täpselt nagu Sonos. Sonos In -Wall by Sonance (699 eurot paari kohta) , Sonos In-Ceiling by Sonance (699 eurot paari kohta) ja Sonos Outdoor by Sonance (899 eurot paari kohta) on esimesed kolmanda osapoole kõlarid, mis ühilduvad Sonose TruePlay häälestustehnoloogiaga. Konks on selles, et need kõlarid vajavad töötamiseks Sonose võimendit AMP, mis tuleb eraldi osta.

Võimendi : nõuab Sonose võimendit Amp
Ühenduvus: Wi-Fi

 

Kuidas ühendada oma voogedastusteenused Sonosega?

Heli ökosüsteemina mängib Sonos hästi paljude erinevate voogedastusteenustega. See töötab Spotify, Amazon Musicu, Apple Musicu, YouTube Musicu, Pandora ja Google Play muusikaga ning see on vaid mõned näited. ( Siit saate vaadata voogedastusteenuste täielikku loendit .) Selle ilu seisneb selles, et sa ei pea Sonose rakenduse kaudu muusikat esitama. Saad lihtsalt avada voogesitusrakenduse, mida tavaliselt kasud, näiteks Spotify, ja suunad rakenduse muusikat esitama oma Sonose süsteemi, mitte nutitelefoni kaudu.

Kui sul on voogesitusteenus, mille oled juba tellinud ja soovid oma Sonose kõlarisse voogesitada, on see lihtne, kuid pead selle muusikateenuse konto Sonosesse lisama. Selleks lihtsalt

  • Ava rakendus Sonose
  • Vali "Veel"
  • Vali "Lisa muusikateenused"
  • Vali teenus, mida soovid lisada (Spotify)
  • Vali "Lisa konto"

Seejärel järgid oma konto lisamise lõpetamiseks ülejäänud juhiseid. Seda saad teha nutitelefonist või arvutist Macist või PC-arvutist.

Kuidas oma Sonose kõlareid häälestada?

Kui räägid inimestega, kes tunnevad muusikat, nagu heliinsenerid või audiofiilid, ütlevad nad sulle, et suur osa muusika kuulamisest on ruum, kus sa viibid. Paljud ruumid pole mõeldud muusika kuulamiseks – see on põhjus, miks kontsert kõlab alati paremini auditooriumis kui vabaõhustaadionil – ja Sonose viis selle probleemi vastu võitlemiseks on Trueplay , 2015. aastal turule toodud tehnoloogia, mis häälestab sinu Sonose kõlari nii, et see kõlaks kõige paremini ruumi jaoks, kus see asub.

Pärast Sonose kõlari ühendamist ja standardsete Sonose protokollide läbimist, näiteks kõlarile nime andmist ja selle ühendamist kodu WiFi-võrguga, palub Sonose rakendus sul kõlarit Trueplay abil häälestada. Selleks pead oma nutitelefoni tagurpidi pöörama ja sellega mööda tuba vehkima. Näete hull välja ja sinu Sonose kõlar teeb veidraid helisid, kuid sinu nutitelefon tegelikult kuulab ja mõõdab, kuidas heli ruumis peegeldub. Seejärel häälestab Trueplay kõlarit, mis võtab vaid mõne minuti (kõlari kohta), nii et see kõlab paremini nii, nagu artistid algselt kavatsesid.

Muidugi ei taha kõik, et tehnoloogia oma kõlareid nende jaoks häälestaks. Nii et kui saad Sonose kõlari, ei pea sa seda Trueplayga häälestama. Ja kui sa seda teed, kuid hiljem kahetsed, saad Trueplay igal ajal välja lülitada.

  • Mine Sonose rakendusse
  • Vali "Ruumi seaded"
  • Vali kõlar
  • Lülita Trueplay välja